DKF: Wyjście przed sklep z pamiątkami

Czarny humor, ekscytujący thriller i świat miejskich partyzantów w jednym filmie. Już w najbliższy czwartek, 7 kwietnia, w Dyskusyjnym Klubie Filmowym dokument „Wyjście przed sklep z pamiątkami" nominowany do tegorocznych Oskarów. Spotkanie poprowadzi gość specjalny Jarosław Denisiuk, dyrektor Centrum Sztuki Galeria EL. Cena biletu: 8 zł.

Bohaterem jest Thierry Guetta, ekscentryczny właściciel butiku z vintage'ową odzieżą w Los Angeles. Ten filmowiec-amator obsesyjnie i za wszelką cenę pragnie odnaleźć i zaprzyjaźnić się z Banksym, człowiekiem enigmą, znanym na całym świecie z niesamowitych dzieł sztuki, które można znaleźć na ulicach Londynu, Nowego Orleanu, czy „murze bezpieczeństwa" w Izraelu. Czarny humor, ekscytujący thriller i świat miejskich partyzantów w jednym filmie. Niemożliwe?

Świetna rozrywka. Filmowa hybryda gatunkowa utrzymana w rewelacyjnym tempie. (...) choć wszyscy ciągle tu żartują, to przesłanie filmu jest poważne. Wyjście... staje się refleksją nad komercjalizacją sztuki, która zrodziła się w podziemiu. Opowieścią o tym, jak spontaniczny gest zamienia się w produkt komercyjny. Jak żelazne prawa mody i rynku promują hochsztaplerkę zamiast artyzmu.

Krzysztof Kwiatkowski, "Newsweek"

Film „Wyjście przed sklep z pamiątkami" w kinie „Światowid" już 7 kwietnia o godz. 19.00. Cena biletu: 8 zł. Rezerwacja: 55 611 20 68, 76. Spotkanie poprowadzi specjalny gość DKF-u- Jarosław Denisiuk, dyrektor Centrum Sztuki Galeria EL.

Reżyseria: BanksyScenariusz: BanksyObsada: Banksy, Shepard Fairey, Thierry GuettaGatunek: dokumentalny/komediaProdukcja: USA, Wielka Brytania, 2010Czas trwania: 87 minOpis: dystrybutor filmu

Zobacz również

Zapisz się do newslettera