Wyniki 56. OKR

Rejonowy etap 56. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w roku Czesława Miłosza za nami. W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" pojawili się chętni, aby występować, recytować i śpiewać, część z nich dostało się do etapu wojewódzkiego i zaprezentuje się w Olsztynie.

W dniu 16 kwietnia 2011 r. o godz. 12.00 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" odbył się przegląd rejonowy 56. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który prowadzony był w formie czterech odrębnych turniejów: recytatorskiego, "wywiedzione ze słowa", teatrów jednego aktora oraz poezji śpiewanej. W przeglądzie rejonowym udział wzięło 24 uczestników - młodzież szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe.

Komisja w składzie: Irena Telesz oraz Marcin Kiszluk do przeglądu wojewódzkiego zakwalifikowała następujące osoby:

Turniej Recytatorski: Astrid Jarosławska i Anna Jankowska

Turniej „Wywiedzione ze słowa": Paweł Jacewicz

Turniej Poezji śpiewanej: Alicja Piątek

Przesłuchania wojewódzkie odbędą się w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, przy ul. Parkowej 1 w dn. 7 maja o godz. 10.00.

Wyróżnienia w ramach przeglądu rejonowego zdobyli:

Zbigniew Martuszewski i Krystyna Trudnowska - uczestnicy turnieju Recytatorskiego w kategorii dorosłych, w kategorii młodzież szkół ponadgimnazjalnych wyróżniono Alicję Piątek, a w turnieju Poezji śpiewanej - Katarzynę Wisiecką.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" dziękuje wszystkim uczestnikom za udział i życzy wielu wygranych w kolejnych konkursach.

Inesa Janta - Lipińska

Zobacz również

Zapisz się do newslettera