DKF: Hiszpański cyrk

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego już w najbliższy czwartek, 28 kwietnia. Tym razem na kinomaniaków czeka koprodukcja francusko - hiszpańska pt. „Hiszpański cyrk". Ten film, wbrew tytułowi, to nie bajka, pełna pozytywnych, cyrkowych postaci, to prawdziwa, brutalna historia o ...historii.

Hiszpania, rok 1973. Nieśmiały i wrażliwy Javier zatrudnia się w cyrku jako "smutny klaun". Poznaje tam bezwzględnego "wesołego klauna", Sergio, który terroryzuje współpracowników. Tu zaczyna się tragikomiczna opowieść o dwóch klaunach, którzy pchani przez pożądanie będą walczyć na śmierć i życie o miłość niezwykle pięknej i okrutnej Natalii.

Film otrzymał Srebrnego Lwa za reżyserię na 67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji oraz Złotą Osellę za najlepszy scenariusz.

Spotkanie poprowadzi Michał Adamski- absolwent filmoznawstwa.

"Hiszpański cyrk" to okrutna, pozbawiona złudzeń opowieść dla dorosłych(...). To film przeszarżowany pod każdym względem: nie chodzi tylko o pokazane w filmie okrucieństwo, ale o długość poszczególnych sekwencji, dekoracje, zachowanie bohaterów. Reżyser nie cofa się przed niczym. I chwała mu za to, bo stworzył naprawdę nietypowe, nie podporządkowujące się jakiemuś konkretnemu stylowi kino.

Malwina Grochowska, Filmweb.pl

„Hiszpański cyrk" w kinie „Światowid" 28 kwietnia o godz. 19.00. Cena biletu: 8 zł. Rezerwacja 55/ 611 20 68, 76.

Reżyseria: Alex de la IglesiaScenariusz: Alex de la IglesiaObsada: Santiago Segura, Antonio de la Torre, Fernando Guillen CuervoGatunek: komediodramat/wojennyProdukcja: Francja, Hiszpania, 2010Czas trwania: 99 minOpis: dystrybutor filmu

Edyta Jasiukiewicz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera