DKF: Armadillo – wojna jest w nas

W najbliższy czwartek, 16 czerwca odbędzie się kolejny pokaz w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. W filmie "Armadillo - wojna jest w nas" reżyser pokazuje, że wojna jest częścią ludzkiej natury. Gośćmi pokazu będą dowódca 16.Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej- generał Janusz Bronowicz oraz major Zbigniew Tuszyński.

"Armadillo - wojna jest w nas" to próba pokazania absurdu wojny w Afganistanie, ujęta w formę dokumentalnego obrazu, zbliżonego stylistyką do filmów wojennych. Reżyser pyta tu przede wszystkim o czysto ludzkie, a nie polityczne, spojrzenie na wojenny dramat. Ważny okazuje się tu zatem sposób, w jaki wojna wpływa na psychikę i emocje ludzi, pokazanych szczerze, z bliska, ze wszystkimi swymi wadami i słabościami. Kwestia oceny wojny oraz moralności jej uczestników celowo nie została tu jednoznacznie dookreślona, pozostawiając widzowi przestrzeń na własną opinię.

Film "Armadillo - wojna jest w nas" w kinie „Światowid" w czwartek, 16 czerwca, o godz. 19.00. Cena biletu: 8 zł. Rezerwacja: 55 611 20 68, 76.

Reżyseria: Janus Metz PedersenScenariusz: Kasper TorstingGatunek: dokumentalnyProdukcja: Dania, 2010Czas trwania: 100 minOpis: dystrybutor filmu

Autor: Edyta Jasiukiewicz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera