DKF: Wtorek po świętach

Na najbliższym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Filmowego, w czwartek 18 sierpnia o godz. 19.00, będzie można obejrzeć jeden z najlepszych filmów rumuńskich. „Wtorek po świętach" to prosta historia o miłości i zdradzie, która urasta do rangi thrillera. Cena biletu: 8 zł.

Jest to intymna historia małżeństwa u progu rozpadu. Paul i Adriana są razem od 10 lat. Mają córkę, samochód, apartament i wiodą pełne nudy życie. Skok w bok okazuje się dla Paula zmysłowym orzeźwieniem. Przykładny mąż i dobry ojciec żywi infantylne przekonanie, że znalazł kobietę, dzięki której odzyska utraconą młodość. Kolejne kłamstewka i półprawdy serwowane przez Paula pogłębiają tylko jego moralne rozdarcie. Kocha obie kobiety, ale ze zdrady wypada się rozliczyć - powiedzieć żonie. Ale czy to zrobi, czy będzie w stanie? „To nie jest film o winie, to film o wyborze" - mówi reżyser. I faktycznie: decyzja o ewentualnym przyznaniu się do zdrady odegra kluczową rolę w życiu bohatera i historii małżeństwa.

Radu Muntean tworzy atmosferę tak nasyconą emocjami, że sama tylko scena przypadkowego spotkania całej trójki w gabinecie dentystycznym sprawia, że widz siedzi na krawędzi fotela.

Zobacz zwiastun - kliknij tu!

„Wtorek po świętach" w kinie „Światowid" w czwartek,18 sierpnia o godz. 19.00. Cena biletu: 8 zł. Rezerwacja 55/ 611 20 68, 76.

Reżyseria: Radu MunteanScenariusz: Radu Muntean, Alexandru BaciuObsada: Maria Popistasu, Dragos Bucur, Mirela Oprisor, Mimi Branescu, Victor Rebengiuc Gatunek: dramatProdukcja: Rumunia, 2010Czas trwania: 99 minOpis: dystrybutor filmu

Autor: Katarzyna Purcka

Zobacz również

Zapisz się do newslettera