DKF: Przytul mnie

Na najbliższym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Filmowego, będzie można zobaczyć duński film, poruszający problem przemocy w szkole. To historia o nastolatkach, wywieranej na nich presji i konsekwencjach, do których ona prowadzi. „Przytul mnie" w najbliższy czwartek, 1 września, o godz. 19.00 w kinie „Światowid".

Grupa nastolatków u progu dorosłości. Sara jest wrażliwa i spokojna. Dobrze się uczy i jest chwalona, czego nie można powiedzieć o jej kolegach, których interesuje wszystko poza nauką. W domu opiekuje się młodszym bratem, bo zapracowana matka pojawia się dopiero późnym wieczorem. Pewnego dnia w szkole Sara zostaje sprowokowana przez Mikkela. Starcie kończy się udawanym gwałtem, który ktoś uwiecznia telefonem komórkowym. „Teraz jesteś gwiazdą porno" żartuje jeden z kolegów. Nagranie trafia do sieci i sytuacja wymyka się spod kontroli. Klasowy „żart" przeradza się w konflikt, którego tragiczne konsekwencje są tylko kwestią czasu.

Zobacz zwiastun - kliknij!

(...) Zwięzły, przygnębiający film o przemocy w szkole. Bezradność rodziców wobec przedstawionych problemów jest oczywista. 

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Mannheim - Heidelberg, Konkurs 

Film „Przytul mnie" w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka w czwartek, 1 września o godz. 19.00. Cena biletu: 8 zł. Rezerwacja 55 611 20 68, 76 lub na http://kino.swiatowid.elblag.pl

Reżyseria: Kaspar MunkScenariusz: Jannik Tai MosholtGatunek: dramatProdukcja: DaniaCzas trwania: 80 minOpis: dystrybutor filmu

Autor: Katarzyna Purcka

Zobacz również

Zapisz się do newslettera