DKF: Filmowe Podlasie Atakuje!

Na najbliższym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Filmowego w kinie „Światowid" odbędzie się pokaz filmów w ramach festiwalu Filmowe Podlasie Atakuje! Już w czwartek, 15 września w kinie „Światowid". Cena biletu: 8 zł.

Filmowe Podlasie Atakuje! to inicjatywa służąca popularyzacji wszelkich odmian kina niezależnego z północno-wschodniej Polski. Projekt realizowany przez Białostocki Ośrodek Kultury to swoiste "filmowo - artystyczne wrota" łączące wszystko to, co najlepsze w Europie Wschodniej z najciekawszymi pierwiastkami Europy Zachodniej.

Filmowe Podlasie Atakuje! to unikalne lokalne działanie, które rozmach i sukces zawdzięcza miejscowej energii oraz wrodzonemu... poczuciu humoru. W ramach akcji swoje filmy prezentują m.in.: poeci, dziennikarze, studenci szkół artystycznych i filmowych, artyści plastycy, wykładowcy szkół wyższych oraz nieskażeni komercyjnym podejściem do kina - filmowcy niezależni. Akcja narodziła się na Podlasiu - w miejscu styku wielu kultur i religii, krainy artystów, żubrów, dziewiczej przyrody i jedynego w swoim rodzaju potencjału, którego ujście znajduje wyraz w oryginalnych działaniach twórczych.

Na pokazie w Elblągu zaprezentowane zostaną filmy nagrodzone w 2010 roku oraz kilka najbardziej energetycznych i humorystycznych filmów z ostatnich lat.

Gościem DKF będzie Paweł Mickiewicz - zdobywca Grand Prix FPA w 2010 roku, za zrealizowany na Białorusi film KALETY.

Filmowe Podlasie Atakuje w kinie „Światowid" w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego w czwartek, 15 września o godz. 19.00. Cena biletu: 8 zł. Rezerwacja 55/ 611 20 68, 76.

Autor: Edyta Jasiukiewicz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera