DKF: Jesteś tam?

Na najbliższym pokazie Dyskusyjnego Klubu Filmowego będzie można zobaczyć film „Jesteś tam?". O tym, że życie w Second Life jest łatwiejsze niż w realu będzie się można przekonać już w najbliższy czwartek, 10 listopada, w kinie „Światowid".

Dwudziestoletni Holender - Jitze jest zawodowym graczem. Jeździ po świecie, by uczestniczyć w turniejach gier komputerowych. Podczas pobytu w Tajpej, zaczyna go boleć ręka i jest zmuszony zrobić sobie kilkudniową przerwę. W hotelu Jitze poznaje dziewczynę i zaczyna sobie uświadamiać, co to znaczy być człowiekiem w epoce globalnej sieci. Stara się do niej zbliżyć, ale łatwiej wychodzi mu to w świecie wirtualnym - w Second Life, w który oboje grają.

To właśnie opis relacji Jitzego z Min Min jest najciekawszą częścią "Jesteś tam?". Ich znajomość rozwija się równolegle na dwóch płaszczyznach: w wirtualnym świecie Second Life'u, gdzie razem szybują ponad cyfrowym oceanem, i w realnym Tajpej, gdzie ich zachowanie jest niezdarne, ale zarazem bardziej osobiste (przed czym bronią się, ustalając finansową transakcję).

Marcin Pietrzyk, Filmweb

Zobacz trailer - kliknij! 

Film "Jesteś tam?" w kinie "Światowid" w czwartek, 10 listopada o godz. 19.00 w sali kameralnej kina „Światowid". Cena biletu: 8 zł.

Reżyseria: David Verbeek

Scenariusz: Rogier de Blok

Obsada: Stijn Koomen, Huan-Ru Ke, Tom De Hoog

Gatunek: dramat

Produkcja: Francja, Holandia, Tajwan, 2010

Czas trwania: 90 min

Opis: dystrybutor filmu

Zobacz również

Zapisz się do newslettera