DKF: Jednominutówki

Już jutro, 3 listopada, podczas seansu w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego będzie można zobaczyć repliki VI Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych "The One Minutes" 2011. „Jednominutówki" w kinie „Światowid" o godz. 19.00. Cena biletu: 8 zł. 

W ramach DKF w kinie „Światowid" kolejna porcja festiwalowych wrażeń. Tym razem repliki VI Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych "The One Minutes" 2011.Festiwal Filmów i Form Jednominutowych jest polską edycją docierającego już do ponad stu krajów na całym świecie, a koordynowanego przez TOM Foundation w Amsterdamie festiwalu „The One Minutes". Międzynarodowy ruch The One Minutes stał się rozpoznawalną marką określającą krótkie formy filmowe trwające dokładnie jedną minutę. Formuła ta doskonale wpisuje się w dzisiejsze czasy szybkiego rejestrowania rzeczywistości i natychmiastowego odczytu pochodzących od niej bodźców.

Ograniczenie w postaci sztywnych ram czasowych, zmusza twórcę do krytycznego podejścia do wybranego tematu, który chce przetworzyć na język obrazu. Przepuszczona przez filtr wyobraźni koncepcja i stworzenie skondensowanego przekazu obejmującego zaledwie przemijające mgnienie, jakim jest 1minuta to próba zmierzenia wizji artystycznej z czasem.

Podczas finału festiwalu, który odbył się 7 października, zaprezentowano 38 najlepszych jednominutówek AD 2011. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: fabuła, forma i mini-dokument. Na czwartkowym spotkaniu DKF będzie można obejrzeć nagrodzone prace autorów zafascynowanych możliwościami eksperymentowania z obrazem, ludzi traktujących film jako jedną z form tworzenia osobistych manifestów, autorów bawiących się sytuacjami, bohaterami i ich historiami.

Repliki VI Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych "The One Minutes" 2011 w kinie „Światowid" w czwartek, 3 listopada, o godz. 19.00. Cena biletu: 8 zł.

Autor: Edyta Jasiukiewicz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera