DKF: Chłopiec na rowerze

Najbliższe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego poświęcone będzie twórczości braci Dardenne. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć ich najnowszy film „Chłopiec na rowerze".

Film opowiada losy dwunastoletniego Cyrila. Chłopiec ma tylko jeden plan-odnaleźć ojca, który zostawił go w domu opieki. Przypadkowo spotyka Samanthę, która prowadzi salon fryzjerski. Kobieta zgadza się, aby Cyril zostawał u niej na weekendy. Chłopiec nie dostrzega, że Samantha zaczyna darzyć go miłością, uczuciem, którego Cyril potrzebuje teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

W "Chłopcu na rowerze" jesteśmy świadkami kolejnego odcinka społecznej odysei, w której bohaterowie są przedstawieni uczciwie, nie zmierzają w konkretnym kierunku wyznaczonym przez reżyserów-demiurgów. Raczej dryfują po powierzchni życia: raz idzie im lepiej, potem gorzej. Dardenne'owie nie dramatyzują i nie odczytują swoich postaci przez ideologiczne okulary. Wszystko to bardzo im się chwali. Sama fabuła "Chłopca na rowerze" kontynuuje wątki wcześniejszych filmów, szczególnie "Dziecka" z 2005 roku

Malwina Grochowska, Filmweb

Zobacz trailer - kliknij!

Film "Chłopiec na rowerze" w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego w czwartek, 1 grudnia, o godz.19.00. Cena biletu: 8 zł. Rezerwacja: 55 611 20 68/76 lub na http://kino.swiatowid.elblag.pl/.

reżyseria: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardennescenariusz: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenneczas trwania: 1 godz. 27 min. gatunek: Dramatkraje: Belgia, Francjaopis: dystrybutor filmu

Zobacz również

Zapisz się do newslettera