DKF: Szczęście ty moje

Ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Tym razem nagradzany na wielu festiwalach film „Szczęście ty moje".

„Szczęście ty moje" to perfekcyjnie skonstruowany, dopracowany w najdrobniejszym szczególe debiut fabularny znanego dokumentalisty Siergieja Łoźnicy, który tym razem postanowił przedstawić portret współczesnej i minionej Rosji, widzianej z perspektywy zwykłych, prostych ludzi: kierowcy, policjanta, żołnierza, prostytutki, dziecka. Ze strzępów ich wspomnień Łoźnica tworzy opowieść o kraju, którego mieszkańcy całkowicie stracili moralny i emocjonalny balans, a ich życie stało się pasmem gwałtu, mordu i przemocy. Jak przyznaje reżyser, „Szczęście ty moje" oparte jest na faktach, a większość przedstawionych w filmie historii ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Reżyser garściami czerpie ze swoich doświadczeń dokumentalisty i umiejętnie buduje atmosferę moralnej znieczulicy. Najgłębiej jak to tylko możliwe stara się zanurzyć w świecie korupcji, egoizmu i hipokryzji. Niejako mimochodem rejestruje ogorzałe twarze naturszczyków i strzępy opowiadanych przez nich historii.

Piotr Czerkawski, Kino

Film "Szczęście ty moje" w Dyskusyjnym Klubie Filmowym w kinie "Światowid" w czwartek, 22 grudnia o godz.19.00. Cena biletu: 8 zł. Rezerwacja 55/ 611 20 68, 76.

Reżyseria: Siergiej Łoźnica Scenariusz: Siergiej Łoźnica Obsada: Viktor Nemets, Vlad Ivanov, Maria Varsami Gatunek: Dramat Produkcja: Niemcy, Holandia, Ukraina, 2010 Czas trwania: 127 min. Opis: dystrybutor filmu

Zobacz również

Zapisz się do newslettera