DKF: Gunnar szuka Boga

Podczas drugiego spotkania w 2012 roku, w kinie "Światowid", będzie można zobaczyć dobrze przyjęty przez międzynarodową publiczność, norweski dokument „Gunnar szuka Boga". Kino "Światowid" zaprasza w czwartek, 19 stycznia o godzinie 19.00. 

Gunnar to przykładny ojciec średniozamożnej skandynawskiej rodziny. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, czego zazwyczaj potrzeba do szczęścia. Wygodny dom z ogrodem, samochód i dobrej klasy sprzęt to stałe atrybuty jego konsumpcyjnego życia. I choć wydaje się, że Gunnar nie ma powodów do zmartwień, to jednak daleko mu do pełni samozadowolenia. W tym wygodnym i poukładanym świecie za pieniądze można kupić wszystko, ale wszechobecny brak duchowości na dłuższą metę staje się nie do zniesienia.

Jensen stawia w swoim filmie pytanie o możliwość połączenia tych dwóch nieprzystających do siebie rzeczywistości: zabieganej codzienności współczesnego człowieka i wymagającej ciszy religijności. Czy da się je ze sobą pogodzić, czy trzeba zdecydować się na konkretny model życia, rezygnując z innego?

Urszula Lipińska, Stopklatka.pl

Zobacz trailer - kliknij!

Film "Gunnar" w czwartkowym Dyskusyjnym Klubie Filmowym w kinie "Światowid", 19 stycznia o godz. 19.00. Cena biletu: 8 zł. Rezerwacja 55/ 611 20 68, 76.

Reżyseria: Gunnar Hall JensenScenariusz:Gunnar Hall Jensen, Elin SanderObsada: Zulfikar Fahmy, Gunnar Hall JensenGatunek: dokumentProdukcja: Norwegia, 2010Czas trwania: 85 min.Opis: dystrybutor filmu

Autor: Edyta Jasiukiewicz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera