DKF: Rozstanie

Nominowany do Oscara w kategorii filmów nieanglojęzycznych, główny rywal filmu Agnieszki Holland "W ciemności". Irański film "Rozstanie" będzie można zobaczyć podczas najbliższego spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego w kinie "Światowid" już 2 lutego o godz. 19.00.

Kino "Światowid" zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Tym razem będzie to docenione przez międzynarodową publiczność dzieło irańskiej kinematografii „Rozstanie".

„Rozstanie", w reżyserii twórcy głośnego "Co wiesz o Elly?", to opowieść o dwóch rodzinach, których losy w dramatyczny sposób splatają się ze sobą na skutek przypadkowego zbiegu okoliczności. Film w doskonały sposób łączy elementy thrillera i dramatu psychologicznego, trzymając w napięciu do nieoczekiwanego finału.

Nowy film Farhadiego, podobnie jak poprzedni, opowiada o konfrontacji ludzi należących do różnych klas społecznych, wyznających niespójne systemy wartości - po zachodniemu nowoczesne i liberalne albo oparte na fundamentalistycznych normach i zakazach. Ta nierozstrzygnięta konfrontacja dwóch światów wartości została ukazana z analityczną wnikliwością i suspensem. „Rozstanie" to nowe słowo w kinie irańskim podszytym dotąd ideą społecznej solidarności. (...) Widz od pierwszych scen zostaje wciągnięty w skomplikowaną sytuację rodzinną. Uczestniczy w grze o prawdę, która odsłania się stopniowo, ale nigdy do końca.

Tadeusz Sobolewski, „Gazeta Wyborcza"

Zobacz trailer - kliknij!

Film "Rozstanie" w kinie "Światowid" w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego w czwartek, 2 lutego o godz. 19.00. Cena biletu: 8 zł Rezerwacja 55/ 611 20 68, 76 lub na stronie: www.kino.swiatowid.elblag.pl.

Reżyseria: Asghar Farhadi Scenariusz: Asghar Farhadi Obsada: Peyman Moadi, Leila Hatami, Sareh Bayat Gatunek: dramatProdukcja: Iran, 2011Czas trwania:123 min.Opis: dystrybutor filmu

Zobacz również

Zapisz się do newslettera