DKF: Amador

Kino “Światowid” 12 kwietnia o godzinie 19.00 zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Tym razem będzie można obejrzeć hiszpański dramat “Amador”.

“Amador” to kolejny film w dorobku utalentowanego hiszpańskiego reżysera  Fernando Leon de Aranoa. Reżyser prezentuje nam historię Marceli, młodej kobiety w finansowym dołku, która  podejmuje się opieki nad Amadorem, starszym, przykutym do łóżka mężczyzną, którego rodzina wyjechała na wakacje. Amador szybko odkrywa sekret dziewczyny i być może dlatego rodzi się między nimi pewna, oparta na cyklu życia i śmierci, więź.

 

Aranoa uprawia kino bliskie minimalizmowi, unika dramatycznych efektów, zatrzymuje spojrzenie na człowieku. To są kameralne, wyciszone opowieści, w których jest niewiele akcji i które jakby mimochodem zwracają uwagę na konflikty skryte w codzienności. Konieczny jest nieustanny wysiłek przystosowania się, bo tylko to umożliwia przeżycie. Z tego wynika swoista filozofia tych filmów, pragmatyczna, pozbawiona wartościowania.

Andrzej Kołodyński, „Kino”

 

Film “Amador” w kinie “Światowid” w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka w czwartek, 12 kwietnia, o godz. 19.00. Cena biletu: 8 zł. Rezerwacja 55/ 611 20 68, 76.

 

Reżyseria: Fernando Leon de Aranoa

Scenariusz: Fernando Leon de Aranoa,

Obsada: Magaly Solier, Celso Bugallo, Pietro Sibille

Gatunek: dramat

Produkcja: Hiszpania, 2010

Czas trwania: 112 min.

Opis: dystrybutor filmu

Zobacz również

Zapisz się do newslettera