DKF: Dobre chęci

Trzydziestoparoletni Alex to dość neurotyczna postać. Jest mocno związany z matką i kiedy ta trafia do szpitala jego życie nagle wymyka się spod kontroli. Szpital wydaje mu się groteskowym zoo, pełnym przedziwnych osobników i nieoczekiwanych wydarzeń. 

Próbując odnaleźć się w zupełnie nowej sytuacji, otoczony ludźmi pełnymi dobrych rad, Alex powoli popada w niebezpieczną paranoję. I gdy jego matka z każdą chwilą czuje się coraz lepiej on zaczyna popełniać coraz to nowe błędy, u których podstaw leżą jak najlepsze chęci.

Najnowszy film nagradzanego na całym świecie za poprzednie obrazy Adriana Sitaru powstał w oparciu o jego osobiste doświadczenia, choć nie brakuje w nim scen surrealistycznych i pełnych absurdu. „Dobre chęci” to kolejny dowód na siłę i wyjątkowość współczesnego rumuńskiego kina.

Film uzyskał nagrodę za najlepszą reżyserię i dla najlepszego aktora (Bogdan Dumitrache) na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno w 2011 r.

Film „Dobre chęci” w kinie  “Światowid” w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka w czwartek, 27 września o godz. 19.00.Cena biletu: 8 zł.  Rezerwacja: 55 611 20 68, 76 i szczegółowy repertuar: http://kino.swiatowid.elblag.pl/

reżyseria: Adrian Sitaru scenariusz: Adrian Sitaruczas trwania:1 godz. 45 min. gatunek: dramat produkcja: Węgry, Rumuniaopis: dystrybutor filmu

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera