DKF: Portret o zmierzchu

Zapraszamy do kina „Światowid” na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego.  W czwartek,  11 października o godzinie 19.00, będzie można obejrzeć rosyjski dramat „Portret o zmierzchu”.

Portret o zmierzchu” to historia atrakcyjnej trzydziestoparoletniej Mariny, pracującej jako psycholog z trudnymi dziećmi. Jej życie wydaje się poukładane i szczęśliwe. Ale to pozory. Marina przechodzi bowiem głęboki kryzys małżeński i zawodowy. Nie kocha męża, porażają ją też wszechobecna obojętność i znieczulica, które widzi na każdym kroku. Pewnego wieczoru, po naprawdę pechowym dniu, Marina niespodziewanie staje się ofiarą przemocy seksualnej. Przeżyte upokorzenie i ból wywracają jej świat do góry nogami. Odtąd jedynym, czego pragnie, jest zemsta. Ale kiedy skrzywdzona kobieta wreszcie odnajduje swego oprawcę, życie jeszcze raz okazuje się nieprzewidywalne. Dalszy los Mariny i jej decyzje będą dla widza wielkim zaskoczeniem…

Znakomity debiut porównuje się do kina Aleksieja Bałabanowa. I pewnie sporo jest w tym zestawieniu racji: na tle historii Mariny Nikonova snuje jednocześnie opowieść o Rosji - podobnie jak u twórcy "Ładunku 200" ponurej i nieprzewidywalnej.

Magdalena Bartczak, Stopklatka.pl

Film „Portret o zmierzchu” w kinie  “Światowid” w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka w czwartek, 11 października o godz. 19.00.Cena biletu: 8 zł.  Rezerwacja: 55 611 20 68, 76 i szczegółowy repertuar: http://kino.swiatowid.elblag.pl/.

Reżyseria: Angelina NikonovaScenariusz: Angelina Nikonova, Olga DykhovichnayaObsada: Olga Dykhovichnaya, Sergei Borisov Produkcja: Rosja, 2011Czas: 105 min. Opis: dystrybutor filmu

Zobacz również

Zapisz się do newslettera