DKF: Akacje

Akacja to drzewo potężne, twarde i mocne, ale pełne kolców, które mogą skaleczyć, jeśli za bardzo się do niego zbliżymy. Kino “Światowid” zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego, które odbędzie się w czwartek, 8 listopada. Wyświetlony zostanie dramat argentyński „Akacje”. 

„Akacje” to historia Rubéna, kierowcy ciężarówki przewożącej drewno, który udaje się w podróż służbową. Wyjeżdżając z Paragwaju zabiera ze sobą Jacintę, która wraz z pięciomiesięczną córeczką Anahí chce dostać się do Buenos Aires. Przypadkowo połączeni nieznajomi w miarę upływu kolejnych kilometrów pozbywają się dzielącego ich skrępowania i dystansu.  

W swym debiutanckim filmie, nagrodzonym Złotą Kamerą na MFF Cannes 2011, Pablo Giorgelli opowiada uniwersalną historię o otwieraniu się na drugiego człowieka i ludzkiej zdolności do przemiany, z pięknymi zdjęciami argentyńskich bezdroży, która zdobyła już uznanie publiczności i jurorów na całym świecie. 

"Akacje", poetyckie w swej surowości, są zagrane nie słowami a twarzami

Urszula Lipińska, Stopklatka.pl

Film „Akacje” w kinie  “Światowid” w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka w czwartek, 8 listopada o godz. 19.00.Cena biletu: 8 zł.  Rezerwacja: 55 611 20 68, 76 i szczegółowy repertuar: http://kino.swiatowid.elblag.pl/.

Reżyseria: Pablo Giorgelli Scenariusz: Pablo Giorgelli,  Salvador RoselliObsada: Germán de Silva, Hebe Duarte, Nayra Calle Mamani Produkcja: Argentyna, 2011Czas: 85 min. Opis: dystrybutor filmu

Zobacz również

Zapisz się do newslettera