DKF: Wintertour

Na czwartkowym spotkaniu, 22 listopada, w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego będzie można wyruszyć w niezwykłą podróż w świat buddyzmu, wszystko to dzięki filmowi „Wintertour” oraz spotkaniu z gościem – Adamem Jankiewiczem, uczniem Lamy Ole Nydahla.

W 1972 roku Duńczyk Lama Ole Nydahl i jego żona Hannah zostali oficjalnie poproszeni przez głowę linii Kagyu XVI Gjalła Karmapę o reprezentowanie jego aktywności w całym zachodnim świecie. Do dzisiejszego dnia powstało ponad 640 ośrodków, w których tysiące ludzi praktykują buddyzm, do niedawna znany tylko garstce mieszkańców Himalajów.

Film „Wintertour” będzie opowiadał o początkach i dniu dzisiejszym buddyzmu Diamentowej Drogi na Zachodzie. Dokument ten jest w dużej części realizowany z materiałów archiwalnych i oparty na wywiadach z Lamą Ole.

Reżyserem filmu jest Lesław Dobrucki, czas trwania to 50 min. Na pokazie obecny będzie również gość - Adam Jankiewicz, który ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, a w 1996 r. został uczniem Lamy Ole Nydahla. Od 2001 r. podróżuje z wykładami dotyczącymi praktyki buddyjskiej. W 2007 r. na prośbę Lamy Ole rozpoczął budowę buddyjskiego ośrodka odosobnieniowego w Bartołtach Wielkich na Mazurach, gdzie rezyduje.

Film „Wintetour” w kinie  “Światowid” w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka w czwartek, 22 listopada o godz. 18.00.Cena biletu: 8 zł.  Kup lub rezerwuj bilet on-line:  http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/

Zobacz również

Zapisz się do newslettera