DKF: Marina

Zapraszamy na ostatnie w listopadzie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Jak zwykle w czwartek, o godzinie 19.00. Tym razem obejrzymy dokument o Marinie Abramović.  

Marina Abramović - ikona body artu i performance'u - jest supergwiazdą świata sztuki. Córka jugosłowiańskich partyzantów, od 20 lat mieszka w Nowym Jorku, od 40 lat poddaje swoje ciało ekstremalnym doświadczeniom, a widzów/uczestników swoich dzieł wprowadza w różne stany emocjonalne. O Abramović pisze się: "nieustraszona, radykalna, nonkonformistyczna" i nie są to puste słowa. Artystka konsekwentnie redefiniuje to, czym jest i czym może być sztuka współczesna, a jej narzędziem jest własne ciało, którego granice i wytrzymałość bezwzględnie testuje.

Niewielu będzie takich, którzy nie zapłaczą podczas seansu tego filmu. Reżyserowi Matthew Ackersowi udało się przenieść na ekran doświadczenie uczestników performensu w Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Emocje budzone przez sztukę w iście hollywoodzkim stylu: wielka sala galerii niczym plan filmowy, wytyczony taśmą obszar gry, potężne reflektory, uwaga kamer i aparatów skupiona w jednym punkcie. Na środku stół i dwa krzesła, na jednym w długiej czerwonej sukni posągowo piękna, charyzmatyczna Marina Abramović.

Adriana Prodeus, Kino

Film „Marina” w kinie  “Światowid” w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka w czwartek, 29 listopada o godz. 19.00.Cena biletu: 8 zł.  Kup lub rezerwuj bilet on-line:  http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/

Reżyseria: Matthew Akers, Jeff DupreWystępują: : Marina Abramović, Ulay, Klaus Biesenbach, David Balliano, Chrissie Iles, Arthur Danto, David Blaine, James FrancoProdukcja: USA, 2012Czas: 106 min.Opis: dystrybutor filmu

Zobacz również

Zapisz się do newslettera