Epicka opowieść o wojnie trojańskiej

Muzyczne arcydzieło Hectora Berlioza o wojnie, podstępie i tragicznej miłości trojańskiego bohatera Eneasza do królowej Kartaginy Dydony. „Trojanie” na ekranie kina „Światowid" w najbliższą sobotę, 5 stycznia o godz. 18.00. Opera transmitowana na żywo z jednej z najlepszych scen operowych na świecie - nowojorskiej Metropolitan Opera.

Akcja opery toczy się w czasie wojny trojańskiej, w Troi i Kartaginie. Gdy Trojanie świętują odwrót Greków spod oblężonej twierdzy, wieszczka Kasandra przestrzega przed podstępem wroga…  Po zagładzie miasta ocalony z rzezi Eneasz wraz z towarzyszami  przybywa do brzegów Kartaginy.

Uznana produkcja Franceski Zambello z 2003 r. powraca na deski Met. Eneasz (tenor Marcello Giordani) opuszcza ruiny Troi, wyruszając po nowe wyzwania północnoafrykańskim królestwie Kartaginy. W roli wieszczki Kasandry Debra Voight, a Susan Graham debiutuje w roli Dydony, królowej Kartaginy o złamanym sercu.

Wszystkie opery realizowane są w językach oryginału z napisami w językach polskim i angielskim. W przerwach między aktami zawsze prezentowane są oryginalne materiały filmowe zza kulis - przygotowania, wywiady z gwiazdami, zmiany scenografii, itp.    

MET Live in HD –„Trojanie” 5 stycznia  2013 /sobota/ godz. 18.00

Cena biletu: 50 zł (bilet grupowy od 5 osób: 40 zł)

dyrygent: Fabio Luisi reżyser: Francesca Zambello Obsada: Deborah Voigt (Cassandra), Susan Graham (Dido), Marcello Giordani (Aeneas), Dwayne Croft (Coroebus), Kwangchul Youn (Narbal)

Zobacz również

Zapisz się do newslettera