DKF: Cafe de Flore

Film o sile miłości - pełnej euforii, obsesyjnej, tragicznej, młodzieńczej i ponadczasowej.  Kino “Światowid” zaprasza na drugą odsłonę Dyskusyjnego Klubu Filmowego w 2013 roku. W czwartek, 24 stycznia, francusko-kanadyjska produkcja z Vanessą Paradis w roli głównej – „Café de Flore”.

„Café de Flore” to niezwykła opowieść o miłości i ludziach rozdzielonych przez czas i miejsce, ale połączonych w sposób głęboki i tajemniczy. Fantastyczny, tragiczny i niosący nadzieję film jest kroniką losów Jacqueline, młodej matki, wychowującej syna z zespołem Downa w latach 60. w Paryżu, i Antoine’a, niedawno rozwiedzionego popularnego DJ-a, mieszkającego współcześnie w Montrealu. Tym, co łączy te dwie historie, jest miłość – pełna euforii, obsesyjna, tragiczna, młodzieńcza i ponadczasowa.

Uczucia, które w komediach romantycznych wyglądają na proste, w filmie Jeana-Marca Valle mają wiele odcieni i wariantów plączących się w sieć. Wywinąć się z niej nie sposób. Zakleszczyć się - niezwykle łatwo.

Urszula Lipińska, Stopklatka.pl

Film „Cafe de Flore” w kinie  “Światowid” w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka w czwartek, 24 stycznia o godz. 19.00.Cena biletu: 8 zł.  Kup lub rezerwuj bilet on-line:  http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/.

Scenariusz i reżyseria: Jean-Marc ValléeObsada: Vanessa Paradis, Kevin Parent, Hélène Florent, Evelyne Brochu Produkcja: Kanada, Francja, 2011Czas: 120 min.Opis: dystrybutor filmu

Zobacz również

Zapisz się do newslettera