DKF: Future Shorts Edycja Zimowa 2013

Różnorodne tematy, techniki i gatunki filmowe – to wszystko czeka na widzów podczas tylko jednego seansu – na zimowej  edycji Future Shorts.  Kino „Światowid” zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego w najbliższy czwartek, 21 marca o godzinie 19.00.

FutureShorts to największa na świecie prezentacji  i  promocji  filmów  krótkometrażowych. Powstała  dziesięć  lat  temu  i  cały  czas  się  rozwija,  zdobywając  coraz  większe  uznanie.  Wybrane z całego  świata  filmy  prezentowane  są  regularnie  w  dwudziestu  kinach  w  Wielkiej  Brytanii  oraz trzydziestu miejscach w Europie, Afryce, Ameryce Północnej  i Południowej oraz Azji. Przegląd zawita po raz kolejny również w Elblągu.

Wzorem poprzednich edycji, publiczność w każdym z miast – organizatorów  wybierze wspólnie laureata Future Shorts Audience Award - najlepszego filmu edycji. Wśród nominowanych obrazów znalazło się 7tytułów  sięgających po różne tematy, a także o po odmienne techniki filmowe.

Program:

1.Fishing Without Nets

Historia piratów z Somalii opowiedziana z perspektywy Somalijczyków. 

2. Marcel, King of Tervuren

Kogut  o  imieniu Marcel  przetrwał  już  ptasią  grypę,  alkohol,  pigułki  nasenne  oraz swojego syna Maxa. Pomimo faktu, że nie widzi na jedno oko, cały czas pozostaje Królem Teruvern. Grecka tragedia w wykonaniu belgijskich kogutów. 

3. We‘re Leaving

Rusty i Veronica muszą wyprowadzić się z domu i spróbować znaleźć nowe miejsce do życia razem ze swoim nstoletnim aligatorem Chopper’em. Film We’reLeaving to  spojrzenie kamrą na życie pary  szukającej  szczęścia we współczesnym, nieczułym świecie.

4. The S from Hell

Krótki paradokument o najstraszniejszym symbolu korporacyjnym w historii-  logo ScreenGems z 1964 roku, znanym także jako ‘The S From Hell.’  Zbudowany  na  podstawie  wywiadów  z  ludźmi,  którzy  przeżyli  w  dzieciństwie spotkanie z logotypem  wyświetlanym podczas programów telewizyjnych takich jak “Bewitched” czy “The Monkees”, film ten opowiada ich przeżycia za pomocą m. in. animacji czy  znalezionych, nie wyświetlonych nigdy materiałów filmowych. 

5. Candy Girl

Surrealistyczny  film  krótkometrażowy,  w  którym  młoda  gimnastyczka  podczas zawodów  zaczyna  inaczej  postrzegać  świat.  Candy Girl    zgłębia przejście  jakiego dokonujemy między okresem  idealistycznego dzieciństwa a trochę   mroczniejszym światem dorastania. 

6. Lovebirds

Love Birds to krótki film ukazujący ludzi zachowujących się jak ptaki. Męski i żeński ptak spotykają się i zakochują. Pojawia się jajko i wszystko dzieje się szczęśliwie w gnieździe, do momentu  kiedy miłość pary  zostanie przetestowana przez pukający do drzwi  los. Zabawna historia miłosna, która odzwierciedla podobieństwa między ptasim a ludzkim życiem.  

7. Slintage (Seeds of the Fall)

Para w  średnim wieku,    Rolf  i  Eva,  żyją w  beznamiętnym  związku.  Rozeszli  się  i zużyli  a  w  wyniku  tego,  Ewa  zaczyna  być  seksualnie  sfrustrowana.  Jednej  nocy próbuje uwieść Rolf’a. On ją jednak odrzuca ale wtedy dzieje się coś, co zmieni ich związek na zawsze.

Cena biletu: 8 zł

Zobacz również

Zapisz się do newslettera