DKF: Przebudzenie

Kino „Światowid” zaprasza na letnią odsłonę Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Propozycją wakacyjną są filmowe spotkania ze sztuką współczesną. Pierwsze z nich już w czwartek, 18 lipca o godzinie 20.00.

Pierwsze lipcowe spotkanie poświęcone będzie projektowi Przebudzenie, realizowanemu w Świeciu, w latach 2008-2010. Autorką i kuratorką przedsięwzięcia jest Karina Dzieweczyńska. Ideą Przebudzenia jest budzenie, kształtowanie i rozwijanie świadomości i społecznej aktywności mieszkańców poprzez ingerencję artystów sztuk wizualnych w przestrzeń historyczną, publiczną, społeczną i mentalną danego miasta. Zaproszeni do projektu artyści urzeczywistniają swoje najnowsze, nowatorskie pomysły w kontekście miasta i zastanej społeczności.

W ramach DKF- u widzowie obejrzą 2 filmy zrealizowane podczas akcji „przebudzeniowych”. Pierwszy z nich pod tytułem "Wdarwa" jest wynikiem realizacji pomysłu latającej Galerii "szu szu", drugi film ("Plener rzeźbiarski. Świecie 2009") dokumentuje realizację pleneru rzeźbiarskiego w Świeciu, którego pomysłodawcą jest jeden z najważniejszych polskich artystów multimedialnych – Artur Żmijewski.

W zagadnienia związane z projektem, realizacją przedsięwzięcia wprowadzi widzów Karina Dzieweczyńska.

Cena biletu: 8zł

Zobacz również

Zapisz się do newslettera