DKF: Proste sprawy

Intymna historia o zmaganiu się ze zwykłymi codziennymi problemami. Na czwartkowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Filmowego w kinie „Światowid” będzie można obejrzeć rosyjski film „Proste sprawy” w reżyserii Aleksieja Popogriebskiego.  

Nad życiem Sergieja Masłowa wisi fatum. W szpitalu, w którym pracuje, kiepsko mu płacą, nastoletnia córka uciekła z domu z podejrzanym typem, żona spodziewa się drugiego dziecka i chce je urodzić, mimo że rodzina ledwo się mieści w ciasnym mieszkanku w zrujnowanej kamienicy. Uciążliwi sąsiedzi codziennie uprzykrzają Masłowowi życie, a za jazdę po pijanemu stracił prawo jazdy. Szukając dodatkowego źródła dochodu Siergiej trafia do podstarzałego aktora, któremu ma podawać środki przeciwbólowe – artysta umiera bowiem na raka. Starszy pan prosi Siergieja o pewną przysługę, w zamian proponując korzyści finansowe... 

Popogriebski potrafi odnaleźć w prozie życia i iskierki humoru, i poruszający dramat. Piękne i mądre kino. (Darek Kuźma, Stopklatka.pl)

A na pierwszym powakacyjnym spotkaniu DKF-u, 27 września, kino „Światowid” będzie gościć Tomasza Tomaszewskiego, jednego z najlepszych polskich fotografów. Tego dnia pokazany zostanie film o Tomaszu Tomaszewskim pt. „Czarna skrzynka”. Na spotkaniu nie zabraknie również reżysera filmu – Krzysztofa Kowalskiego oraz pozostałych twórców.

Film Proste sprawy” w kinie „Światowid”  29 sierpnia o godz. 19.00. Cena biletu: 8 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/. Szczegółowy repertuar: http://kino.swiatowid.elblag.pl/.

Reżyseria: Aleksiej PopogriebskiScenariusz: Aleksiej PopopgriebskiObsada: Siergiej Puskepalis, Leonid Broniewoj, Swietłana Kamynina, Dinara Kutujewa, Iwana Osipow, Iwan SzwedowCzas trwania: 110 minGatunek: dramat Opis: dystrybutor filmu

Zobacz również

Zapisz się do newslettera