Tomaszewski w kinie Światowid

Tomasz Tomaszewski, jeden z najlepszych polskich fotografów, będzie gościem kina „Światowid”. Pretekst do spotkania to „Czarna skrzynka”– film dokumentalny o Tomaszewskim w reżyserii Krzysztofa Kowalskiego.

Spotkanie z Tomaszem Tomaszewskim odbędzie się w piątek, 27 września o godz. 20.00 w ramach pierwszego, powakacyjnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Nie zabraknie również reżysera filmu – Krzysztofa Kowalskiego oraz pozostałych twórców.

- Z propozycją organizacji projekcji filmu „Czarna skrzynka” zwrócili się do nas elbląscy miłośnicy fotografii. Spodobał nam się ten pomysł, zwłaszcza gdy udało się namówić na spotkanie bohatera i reżysera filmu – mówi Aleksandra Bielska z kina Światowid. 

Pokaz filmowy będzie bezpłatny, wejściówki uprawniające do wejścia na seans dostępne będą wkrótce w kasie CSE „Światowid”. Informacja o tym pojawi się w lokalnych mediach oraz na stronach organizatora.

Czarna skrzynka

Film „Czarna skrzynka” pokazuje dramatyczną historię człowieka, którego pragnienie wolności, niezwykły upór i chęć do walki z komunistycznym systemem zaprowadziła na szczyty światowej fotografii. Jest to opowieść o Tomaszu Tomaszewskim – niezłomnym człowieku, który z wielką determinacją, z aparatem w ręku, walczył o wolną Polskę. W filmie oglądamy archiwalne, nigdzie wcześniej nie publikowane materiały dotyczące grudnia 1970 roku w Polsce, stanu wojennego, więzionego Lecha Wałęsy. Danuty Wałęsy z dzieckiem w oknie przed zgromadzonym tłumem tuż po ceremonii chrztu. Dzięki rozmowom z Tomaszewskim poznajemy kulisy tych wydarzeń.

Po ponad dwudziestu latach pracy dla National Geographic i wielu podróżach po świecie, Tomaszewski wrócił do Polski – kraju, który jak sam mówi, interesuje go najbardziej. W filmie dzieli się swoją wiedzą i pasją i opowiada historię swojego życia, które w całości poświęcił walce o najważniejsze ludzkie wartości.

Termin: 27 września, godz. 20.00Miejsce: Kino Światowid, Duża sala Wstęp wolny na wejściówki

Zobacz również

Zapisz się do newslettera