DKF: Pieta

Na pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego zapraszamy w dn. 30 stycznia (czwartek) o godz. 19:00. Pretekstem do spotkania będzie film "Pieta" (reż. Ki-duk Kim).

Gang-do (Jeong-jin Lee) trudni się ściąganiem długów od tych, którzy mieli nieszczęście pożyczyć pieniądze od gangsterów. Idealnie nadaje się do tego zadania. Kompletnie pozbawiony skrupułów, głuchy na jakiekolwiek prośby, z zimną krwią okalecza dłużników, aby mogli uzyskać odszkodowanie i spłacić swoje zaległości wraz z wysokimi odsetkami. Z wyjątkową perfidią obmyśla coraz to nowe tortury. Pewnego dnia w jego domu pojawia się tajemnicza kobieta, Mi-son (Min-soo Joo). Twierdzi, że jest matką, która porzuciła go po urodzeniu.  

Gang-do reaguje agresją, odrzuca Mi-son, ale pokora kobiety i jej cicha obecność stopniowo przełamują jego niechęć. W Gang-do budzą się ludzkie odruchy. Zaczyna doświadczać uczuć, których dotąd nie znał. Postanawia porzucić dotychczasowe życie i stać się lepszym człowiekiem. Wtedy jednak Mi-son zostaje porwana. Gang-do musi wytropić sprawcę, robiąc przegląd wszystkich swoich ofiar. Przy okazji odkrywa mroczną tajemnicę Mi-son…

Cena biletu: 8 złotych. Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30. W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30.

Czas trwania: 1 godz. 44 min.Gatunek: DramatProdukcja: Korea PołudniowaReżyseria: Ki-duk KimScenariusz: Ki-duk Kim

Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56 lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.pl.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera