DKF: Rakieta

W ramach najbliższego spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego, które odbędzie się w czwartek, 27 lutego Kino Światowid zaprasza na  film „Rakieta”.  To opowieść o chłopcu, który rzekomo przyciąga nieszczęścia, mimo to prowadzi swoją rodzinę przez Laos w poszukiwaniu nowego domu.

Kiedy rodzina chłopca traci dom i zmuszona jest do przeprowadzki, chłopiec spotyka pełną zapału sierotę o imieniu Kia oraz jej ekscentrycznego wujka, Purple, byłego żołnierza w fioletowym garniturze, uwielbiającego ryżowe wino i Jamesa Browna. Starając się nie zawieść zaufania ojca, Ahlo prowadzi swoich bliskich, Kię oraz jej wujka Purple przez  Laos, kraj naznaczony wojnami w poszukiwaniu nowego domu. W ostatniej próbie udowodnienia, że nie jest przeklęty, buduje ogromny pocisk rakietowy, by móc wziąć udział w najbardziej dochodowych i jednocześnie najbardziej niebezpiecznych zawodach roku: Festiwalu Rakiet.

Film otrzymał Nagrodę Publiczności na MFF w Sydney i 3 nagrody na MFF w Tribeca, m.in. za Najlepszy Film Fabularny oraz Nagrodę Publiczności. W Berlinie na MFF reżyser został nagrodzony za Najlepszy Debiut Fabularny oraz otrzymał Nagrodę Specjalną Amnesty International. Został uznany Najlepszym Filmem Dla Dzieci na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym dla Dzieci i Młodzieży w Kopenhadze. Film został wybrany australijskim kandydatem do Oscara 2014.

„Rakieta” stanowi pierwszy pełnometrażowy fabularny obraz Mordaunta i od razu został zauważony(...). Reżyser znakomicie zapełnił drugi plan szczegółami przybliżającymi skomplikowane losy Laosu w ostatnich kilku dekadach. Z pełnym szacunkiem rozlicza się z tragediami przeszłymi i obecnymi, równoważąc rajskie panoramy surowymi realiami codzienności. A całość otula kocem utkanym z nadziei i marzeń. Dzięki temu całość jest powiewem świeżości i optymizmu.

Marcin Pietrzyk, Filmweb

Film Rakieta” w kinie „Światowid”  27 lutego o godz. 19.00. Cena biletu: 8 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/. Szczegółowy repertuar: http://kino.swiatowid.elblag.pl/.

reżyseria: Kim Mordaunt scenariusz: Kim Mordaunt czas trwania: 1 godz. 36 min gatunek: Dramat produkcja: Australia opis: dystrybutor filmu

Zobacz również

Zapisz się do newslettera