Podyskutuj o filmie

Spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka przyciągają do Kina „Światowid” nie tylko tych, którzy lubią ambitne filmy, także osoby lubiące dyskutować i dzielić się wrażeniami na temat projekcji. Już 7 maja, o godz. 19.00, będzie można obejrzeć film pt. „Turysta”.

Tomas i Ebba jadą z dziećmi w Alpy Francuskie na kilka dni na narty. Chcą spędzić sielankowe krótkie zimowe wakacje. Pogoda dopisuje, świeci słońce, a ośnieżone stoki narciarskie wyglądają imponująco. Gdy wszyscy jedzą lunch na tarasie restauracji, nagle prosto z gór schodzi na nich lawina. Zmienia ona wakacyjny wypoczynek w próbę ich małżeństwa. Tomas i Ebba za wszelką cenę starają się ocalić łączące ich więzy. Najpierw jednak muszą przemyśleć, czym tak naprawdę jest rola męża, żony i rodzica. Uruchamia to szereg tragikomicznych zdarzeń, a także podobne wątpliwości u poznanej pary znajomych. Sytuacja się komplikuje, gdy na jaw wychodzą skrywane dotąd tajemnice. Czy Tomas i Ebba będą na tyle odważni, aby pokonać własne słabości i uratować łączący ich związek?

reżyseria: Ruben Östlundscenariusz: Ruben Östlundczas trwania: 118 minutprodukcja: Dania/Francja/Norwegia/Szwecjaopis filmu, zdjęcie: materiały dystrybutora

Bilet na film: 8 zł

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera