Podyskutuj o filmie

Do tego klubu nie trzeba się zapisywać. Wystarczy przyjść w czwartek, 28 maja, o godz. 19.00 do Kina „Światowid”. W ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka wyświetlane już były m.in. „Mandarynki”, „Lewiatan” i „Dzikie historie”. Teraz czas na „Glorię”.

Filmy nominowane do Oskarów, ale nie tylko. Także ambitne projekcje oraz te, o których warto podyskutować. Repertuar DKF jest dobierany z dbałością o różnorodność. Prezentowane są: nowe kino polskie i zagraniczne, pokazy z festiwalów Euroshorts, Short Waves oraz przegląd najlepszych polskich i zagranicznych filmów dokumentalnych Planete Doc.

- W ostatnich miesiącach bardzo dużą popularnością cieszyły się filmy nominowane do Oskara – przyznaje Aleksandra Bielska z Kino „Światowid”. – Podczas najbliższego spotkania zaprezentujemy chilijską kandydatkę do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, czyli „Glorię”. Gloria nie znalazła się w ścisłej piątce, ale podbiła serca jurorów na wielu międzynarodowych festiwalach. Na przykład z MFF w Berlinie wyjechała ze Srebrnym Niedźwiedziem dla Najlepszej Aktorki, Nagrodą Jury Ekumenicznego i Nagrodą Gildii Niemieckich Kin Arthousowych.

Gloria (Paulina García) to atrakcyjna kobieta w średnim wieku. Mieszka sama, z dziećmi widuje się rzadko, ale regularnie odwiedza dancingi. Spędza tam miło czas, choć zazwyczaj stroni od towarzystwa mężczyzn. Jej nastawienie się zmienia, gdy jednej z tanecznych nocy na parkiecie pojawia się Rodolfo (Sergio Hernández). Czarujący dżentelmen sprawia, że Gloria nabiera ochoty na płomienny romans. W tym wiarygodnym psychologicznie, przepięknie skomponowanym i zagranym filmie motorem napędowym akcji są emocje. Melancholia w życiu Glorii splata się więc z beztroską zabawą, miłość z rozczarowaniem, a obojętność z niegasnącą chęcią życia.

Cena biletu: 8 zł

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera