Oko w oko z Rafałem Olbińskim

Festiwal Polskich Seriali Filmowych to nie tylko filmowe przeglądy, spotkania z aktorami czy wieczorne gale. Już 21 czerwca będzie można spotkać się ze światowej sławy malarzem i grafikiem Rafałem Olbińskim, twórcą plakatu promującego elbląski Festiwal.

„SŁOWO, OBRAZ I SZTUKA METAFORY” – tak zatytułowane jest z spotkanie artystą, które o godz. 17.00 rozpocznie się na Scenie na Piętrze w elbląskim „Światowidzie”. Rafał Olbiński opowie o swojej książce pt. „Baśnie o miłości i innych dziwnych przypadkach”. Spotkanie połączone będzie z wystawą ikonografii z obrazów, które zainspirowały artystę do stworzenia publikacji.

Będzie to okazja do spotkania z artystą międzynarodowej sławy - Twórczość Rafała Olbińskiego nagradzana była na wielu konkursach. Artysta otrzymał ponad 150 nagród  w kraju i zagranicą, a jego prace znajdują się w wielu muzeach m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku,  japońskiej Toyamie, w Bibliotece Kongresu, a także w wielu prywatnych zbiorach w USA, Japonii, Szwajcarii, Niemczech czy Australii.

Rafał Olbiński projektował okładki dla: „The New York Times”, „Newsweek”, "Time", "New Yorker”, „BusinessWeek” czy „Der Spiegel”. W 1994 roku został laureatem tzw. Międzynarodowego Oskara za najbardziej niezapomniany plakat na świecie w konkursie „Prix Savignac” w Paryżu, a rok później otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie „New York City Capital of the World” – na plakat promujący Nowy Jork jako stolicę świata.

Równie metaforyczny plakat autorstwa Rafała Olbińskiego promuje Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych. To najnowsza propozycja festiwalowa, którą przygotowuje Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, przy współpracy z Telewizją Polską S.A. Pomysłodawcą i dyrektorem Festiwalu jest Bogumił Osiński - dziennikarz telewizyjny i krytyk filmowy, który współpracował z Rafałem Olbińskim jako dyrektor odbywającego się w Sopocie festiwalu "Dwa teatry" - Festiwalu Polskiego Radia i Teatru TVP.

Organizatorami Festiwalu olskich Seriali Telewizynych są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Współorganizatorem: Telewizja Polska SA. Organizatorzy do współpracy zaprosili również Miasto Elbląg.

Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Żuchowski oraz Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego  Gustaw Marek Brzezin.

Sponsor Główny Festiwalu: Grupa LOTOS

Partnerzy: PUJAN, PATERS Producent Galanterii Skórzanej, GRUPA ŻYWIEC BROWAR W ELBLĄGU, OPEGIEKA Sp. z o.o., Kwiaciarnia Awangardowa Zielony Gaj, Agencja Reklamy CONTACT

Patronat Prasowy: Świat seriali, Tele tydzień,  

Patronat Medialny: RMF Classic

Patronat Branżowy: TELE PRO

Partnerzy Medialni: TVP Olsztyn, Polskie Radio Olsztyn, Gazeta Olsztyńska

Współpraca medialna: Telewizja Elbląska, Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl, Multiplatforma internetowa elblag.net, Elbląski Dziennik Internetowy info.elblag.pl, Dziennik Elbląski

Zobacz również