DKF - klub dla miłośników dobrego kina

Pogrążony w nałogu alkoholowym Zhang Zili wpada na nowy trop starej sprawy - okazuje się, że wszystko łączy się z jedną kobietą… Co z tego wyniknie? Będzie można przekonać się już 11 czerwca o godz. 19.00 podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Kinie „Światowid”. Tym razem na ekranie pojawi się zwycięzca Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie 2014 – „Czarny węgiel, kruchy lód”.

Dyskusyjny Klub Filmowy istnieje w Elblągu od końca lat 50. Na początku działał w ramach modnego wówczas Klubu Młodej Inteligencji „Czerwona Oberża”. Dopiero w maju 1978 roku patronat nad DKF-em przejął Miejski Ośrodek Kultury przy współpracy z niezależnym wówczas Kinem „Światowid”. W październiku zaś nadano imię Andrzeja Munka – jednego z najważniejszych reżyserów w historii polskiej kinematografii. Obecnie spotkania DKF przyciągają miłośników ambitnych filmów oraz tych, co lubią dzielić się wrażeniami i dyskutować o ciekawych tytułach.

Nie inaczej będzie 11 czerwca. “Czarny węgiel, kruchy lód” to błyskotliwy, nastrojowy kryminał, nawiązujący do klasyków kina noir (reżyser wspomina o inspiracji „Sokołem maltańskim” i „Trzecim człowiekiem”) i przewrotnych gangsterskich filmów z Hong Kongu.

W kilkunastu fabrykach, rozproszonych po całej prowincji, w transporcie węgla odnalezione zostają fragmenty ludzkiego ciała. Policja podejrzewa pracowników firmy przewozowej. Przy próbie aresztowania padają strzały – oprócz podejrzanych ginie dwójka policjantów. Prowadzący akcję Zhang Zili (nagrodzony aktorskim Niedźwiedziem Liao Fan) zostaje odsunięty od obowiązków. Pięć lat później, pogrążony w nałogu alkoholowym, trafia przypadkiem na dawnego współpracownika. Okazuje się, że w sprawie pojawiło się kilka nowych tropów, prowadzących do jednej kobiety – prześladowanej, a może chronionej przez tajemniczego mordercę.

reżyseria:  Diao Yinan scenariusz: Diao Yinan czas trwania: 106 minut produkcja: Chiny cena biletu – 8 zł

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera