Digitalizacja? A co to? A na co to?

Zajęcia pod takim właśnie hasłem po raz pierwszy odbyły się w działającej w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu Regionalnej Pracowni Digitalizacji jeszcze przed wakacjami, a udział w nich wzięli uczniowie elbląskich szkół podstawowych. Od października CSE „Światowid” znów zaprasza dzieci na bezpłatne warsztaty.

 - Zapraszamy do udziału w nich wszystkich zainteresowanych dziedzictwem kulturowym i nowymi technologiami służącymi jego ochronie – mówi Urszula Jatkowska z Regionalnej Pracowni Digitalizacji.

Podczas 45-­minutowych bezpłatnych zajęć wyjaśnione zostanie samo pojęcie digitalizacji, przedstawione zostaną kolejne jej etapy, ale przede wszystkim zaprezentowane zostaną możliwości jakie daje, zwłaszcza zwykłym użytkownikom internetu. Nie zabraknie również praktyki – uczestnicy będą mogli zobaczyć, jak działają skanery 3D, w których obsłudze każdy będzie miał okazję spróbować swoich sił.- Jednym z głównych zadań digitalizacji jest udostępnienie dla każdego użytkownika sieci zabytkowych obiektów - zarówno ze znanych wielkich gmachów, jak i mniejszych lokalnych placówek, niedostępnych lub odległych miejsc całego globu – wyjaśnia Urszula Jatkowska. - Zajęcia mają na celu w prosty i ciekawy sposób pokazać, jak jest to możliwe i ułatwić odnalezienie również zabytków w wirtualnej przestrzeni.

Wszelkie pytania odnośnie zajęć należy kierować na adres mailowy: urszula.jatkowska@swiatowid.elblag.pl.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera