Śpiewasz? Zgłoś się do konkursu

Młodych i muzycznie utalentowanych Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Towarzystwo Muzyczne Eroica zapraszają do udziału w Ogólnopolskim konkursie wokalnym „Jedzie pociąg z daleka”. Na zgłoszenia „Światowid” czeka do końca października.

Tytuł konkursu nie jest przypadkowy. Jak łatwo można się domyślić, uczestnicy zaśpiewają piosenki Ryszarda Rynkowskiego. W konkursie mogą brać udział wokaliści soliści, występujący z akompaniamentem instrumentalnym na żywo bądź z podkładem muzycznym. Wykonawcy prezentują dwa utwory, w tym jeden autorstwa elbląskiego artysty.

- Celem konkursu jest promocja młodych talentów i wspieranie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży, a także popularyzacja twórczości Ryszarda Rynkowskiego – mówi Magdalena Czarnocka – Kaptur, wicedyrektor CSE „Światowid”, organizator konkursu.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży -  górna granica wieku uczestników wynosi 20 lat. Będą oni startowali w  trzech kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, uczniowie szkół gimnazjalnych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Jury  będzie oceniać intonację, emisję głosu, dykcję, umiejętności wokalne oraz indywidualność i wyraz artystyczny. Aby wziąć w nim udział należy do 30 października wysłać prawidłowo wypełnioną kartę zgłoszeniową, która dostępna jest poniżej.

Zgłoszenia można wysyłać pocztą, faxem lub mailem. Szczegóły w regulaminie konkursu. Konkurs odbędzie się w sobotę, 7 listopada w dużej sali Kina Światowid.

Pliki do pobrania

Zobacz również

Zapisz się do newslettera