Anioł w Dyskusyjnym Klubie Filmowym

Dyskusyjny Klub Filmowy im. Andrzeja Munka zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z dobrym kinem.  Najbliższy seans odbędzie się 21 stycznia o godz. 19.00 w sali kameralnej Kina Światowid. Tego dnia będzie można obejrzeć libański film "Anioł".   

Leba, nauczyciel muzyki, żeni się z sympatią z dzieciństwa, Larą. Sąsiedzi żywo interesują się ich małżeństwem i serdecznie współczują, gdy na świat po kolei przychodzą dwie córki. Wreszcie za trzecim razem rodzi się chłopiec. Ale Ghadi jest niepełnosprawny i zakłóca spokój okolicy swoimi krzykami. Sąsiedzi postanawiają zmusić rodziców do oddania go do zakładu opiekuńczego. Ale Leba i Lara nie zamierzają się poddać. I wkrótce w miasteczku pojawia się Anioł, który zmieni życie wszystkich, którzy w niego uwierzą.

Anioł to mądra i ciepła satyra punktująca hipokryzję, ale i stawiająca nacisk na wiarę, której obecność porządkuje ludzką codzienność. Bezpretensjonalność i nietypowa uroda tego filmu zachwyci fanów arthouse'u, lekkich komedii i niepoprawnych politycznie dowcipów.

Anna Bielak, Filmweb

reżyseria: Amin Dorascenariusz: Georges Khabbazgatunek: dramat, komediaprodukcja: Liban 2013czas trwania: 1 godz. 35 minopis: dystrybutor filmu

Film Anioł” w Kinie Światowid 21 stycznia o godz. 19.00. Cena biletu: 10 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera