Twórcze i przemyślane fotografowanie

Wystawa VII Edycji Kursu fotograficznego jest zwieńczeniem trzymiesięcznej nauki i pracy nad planowaniem kadru, wyrabianiem własnego języka fotograficznego oraz  pełnym wykorzystaniem możliwości swojego aparatu. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na wernisaż w sobotę, 30 stycznia o godz. 14.00.

Na wystawie będzie można zobaczyć 122 prace - na 50 arkuszach. Tematyka prac jest zróżnicowana - są zdjęcia plenerowe, portretowe, studyjne, sesje zdjęciowe, martwa natura.  Znalazły się tu cykle fotograficzne, m.in. dyptyki i tryptyki, połączone ze sobą tematycznie.

- Inspiracją było odniesienie do malarstwa, jak i prostej formy wypowiedzi – mówi Artur Kalinowski, zawodowy fotograf/grafik, prowadzący kursy. - Na zajęciach podawana była tematyka zadań fotograficznych np. zdjęcie w zdjęciu czy kompozycja kwiatowa. Takie zadania ułatwiają pracę nad przyswojeniem wiedzy jak również wyrobienie techniki fotograficznej.

Większość prac powstała podczas 3- miesięcznego kursu, ale na wystawie znalazło się również kilka prac, wykonanych wcześniej. Zostały one ocenione, docenione, ale i ponownie wykadrowane przez uczestnika.

- Selekcja zdjęć odbywała się w sposób wyuczony. Wszyscy uczestnicy pod koniec kursu potrafią ocenić zdjęcie pod kątem technicznym i pod kątem języka fotograficznego. Potrafią ocenić czy fotografia nadaje się na wystawę, czy do albumu rodzinnego – opowiada Artur Kalinowski. - Praca oceniana jest przez wszystkich kursantów. Panuje swobodna wypowiedź i analiza zdjęcia.

Jakim sprzętem fotograficznym były robione zdjęcia? Analogowym i cyfrowym. Były to aparaty fotograficzne lustrzanki w przystępnej cenie do 2500 zł. Wszystkie fotografie wykonane zostały w trybie manualnym lub preselekcji czasu lub przysłony, umożliwiającej twórcze i przemyślane fotografowanie.

Na wystawie znajdą się prace: Agnieszki Sierpień-Łozowskiej, Anny Chojeckiej, Darka Brodziaka, Ewy Sidor, Eweliny Jażewskiej, Jadwigi Sienkiewicz, Joanny Marcinkowskiej, Karola Woźniczki, Katarzyny Moczarskiej-Wojtas, Oliwii Wróblewskiej, Oskara Kordupel.

Wernisaż VII Edycji Kursu fotograficznego w Galerii Nobilis w sobotę, 30 stycznia o godz. 14.00. Wystawę będzie można oglądać do 10 marca. Wstęp wolny.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera