Moja matka w DKF-ie

„Moja matka” będzie drugim w tym sezonie filmem pokazanym w ramach działającego przy Kinie „Światowid” Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka. Podczas spotkania poznamy też zdobywców Nagrody Publiczności DKF-u im. Andrzeja Munka.

Jak podkreśla opiekunka elbląskiego DKF-u, Aleksandra Bielska, w ramach cyklicznych spotkań z ambitnym kinem pokazywane są przede wszystkim filmy festiwalowe, o których dużo mówi się w środowisku filmowców.

- Staram się tak układać plan spotkań, by nasi widzowie mieli dostęp do produkcji, które zostały zauważone na różnych międzynarodowych festiwalach i przeglądach, aby mieli panoramę tego, co się dzieje w świecie filmu – mówi. – Ale również nasi widzowie mogą sugerować, jakie tytuły chcieliby zobaczyć i jeśli jest taka możliwość – pokazujemy je.

Jutro, w czwartek 11 lutego o godzinie 19.00 na Sali Kameralnej zobaczyć będzie można włosko-francuski komediodramat, zdobywcę trzech nagród i 14 nominacji w różnych konkursach filmowych (w tym w Cannes dla reżysera Nanni Morettiego, który jest też autorem scenariusza oraz gra w filmie). Film nie jest tylko historią o uznanej reżyserce filmowej i jej pracy na planie, ale przede wszystkim opowieścią o utracie najbliższej osoby.

- Włoski reżyser posiada rzadką umiejętność sprawiania, że nawet najpoważniejsze tematy nie przygnębiają, co mogliśmy widzieć w jednym z jego poprzednich produkcji, „Pokoju syna” – mówi Aleksandra Bielska. – Przy okazji najbliższego spotkania ogłosimy też wyniki plebiscytu na najlepszy film 2015 roku.

Plebiscyt na Nagrodę Publiczności DKF-u im. Andrzeja Munka ogłoszono na poprzedniej projekcji, 21 stycznia. Widzowie otrzymali wówczas karty do głosowania w dwóch kategoriach – na najlepszy film pokazany w minionym sezonie oraz na najlepsze wydarzenie 2015. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone jutro, a wśród biorących udział w plebiscycie wylosowane zostaną nagrody filmowe. To nie koniec nagród, jakie zdobyć mogą „dekaefowicze”.

- Od najbliższego spotkania wprowadzimy też legitymacje DKF – zapowiada Aleksandra Bielska. - Na każdym spotkaniu widzowie będą mogli ją podstemplować, a wśród zdobywców największej ilości pieczątek rozlosowany będzie m.in. karnet na kolejny sezon DKF-u.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera