3 po 3

„3 po 3”  to tytuł wystawy, którą w kwietniu będzie można oglądać w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Miłośnicy sztuki będą mogli zobaczyć na niej prace Ewy Łukiewskiej, Anny Panek i Benedykta Kroplewskiego.

Już 6 kwietnia w Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich" Światowid" będzie można podziwiać prace trzech wyjątkowych artystów, którzy zdecydowali się na wspólną wystawę.

- "Do trzech razy sztuka"  - to tytuł  naszej  pierwszej  wspólnej  wystawy,  która odbyła  się  w galerii  "Pax" w Elblągu. Prezentacja  ta spotkała  się  z  przyjaznym odbiorem, dlatego po latach postanowiliśmy  zorganizować  kolejną, tym razem pod tytułem "3 po 3" – tak tłumaczą decyzję o wspólnej prezentacji swoich prac Ewa Łukiewska, Anna Panek, Benedykt Kroplewski.

Benedykt Kroplewski - pochodzi z Malborka, gdzie urodził się w 1948 r. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych na Wydziale Grafiki i Rzeźby w Gdańsku, w pracowniach Adama Harasa i Witolda Janowskiego. Dyplom obronił w 1980 r. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem, ilustracją i plakatem. Jest laureatem wielu nagród, a swoje prace prezentował prócz Polski m.in. w Japonii, Niemczech, Szwecji, we Włoszech, na Litwie i Łotwie.

Ewa Łukiewska - dyplom uzyskała w 1981 r. na ASP w Gdańsku. Malarstwo w pracowni prof. Kazimierza Śramkiewicza, tkaninę w pracowni prof. Józefy Wnukowej. Zajmuje się tkaniną unikatową, malarstwem, rysunkiem i papierem ręcznie czerpanym. Brała udział w ponad 230 wystawach zbiorowych, a także zorganizowała 18 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Na swoim koncie ma liczne nagrody i wyróżnienia. Prowadzi działania edukacyjne wśród różnych grup wiekowych, jest uczestniczką międzynarodowych plenerów i projektów artystycznych. Jej prace są w zbiorach muzealnych i prywatnych w kraju i poza jego granicami.

Anna Panek - urodziła się w 1961 r. w Kołobrzegu. W 1989 r. ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi. Studiowała na Wydziale Grafiki w Pracowni prof. Bogusława Halickiego. Zajmuje się malarstwem (akryl, olej, techniki własne), rysunkiem, grafiką użytkową oraz projektowaniem wnętrz. W swoim dorobku artystycznym ma wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz plenerów malarskich w kraju i za granicą.

Wernisaż wystawy „3 po 3” odbędzie się w Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w środę, 6 kwietnia o godz. 18.00. Prace będzie można oglądać do 15 maja. Wstęp wolny.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera