Wakacyjny konkurs na legendę

Znasz legendy naszego województwa i regionu? Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do konkursu na krótką formę literacką, uzupełnioną fotografią lub grafiką, nawiązującą do istniejącej już legendy warmińsko-mazurskiej.

Celem Konkursu jest popularyzacja legend warmińsko-mazurskich, również tych zapomnianych i mało znanych oraz stworzenie okazji do indywidualnych działań rozbudzających kreatywność Uczestników. 

- Czekamy na krótkie – do 1500 znaków teksty literackie, a do nich zdjęcia i grafiki, docenimy pomysłowość i oryginalność – mówi Agnieszka Tkaczuk, organizator konkursu. - Konkurs jest jednoetapowy i nie ma ograniczeń wiekowych.

Opowiadanie tekstowe w formacie pliku tekstowego (dokument programu Microsoft Word), zdjęcie lub grafikę wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową należy przesłać na adres agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl lub dostarczyć/ wysłać na adres siedziby Organizatora (Centrum Spotkań Europejskich Światowid, pl. Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg z dopiskiem Konkurs pn. „LEGENDY WARMII I MAZUR TU I TERAZ”).

Prace będą zamieszczane na stronie Organizatora (www.swiatowid.elblag.pl), portalu eKulturalni.pl oraz fanpage’u Organizatora na Facebooku, a wybrane z nich zostaną zamieszczone na pocztówkach projektowych, w publikacji projektowej i mapie legend warmińsko-mazurskich.  

Zgłoszenia przyjmowane są do 22 sierpnia 2016r. Regulamin i karta zgłoszenia w załączeniu.

Konkurs odbywa się w ramach projektu pn. „Mała Ojczyzna pamięta o wielkich legendach!” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Pliki do pobrania

Zobacz również

Zapisz się do newslettera