Przygotujcie inscenizację i wygrajcie!

Do 15 czerwca przedłużony został termin zgłoszeń do konkursu na inscenizację legendy o kwiecie paproci.  Zadaniem uczestników jest przygotowanie i zaprezentowanie sztuki przed szerszą publicznością i komisją konkursową podczas festynu pn. „Słowiańska Palinocka. Świętojańskie powitanie lata”, jaki odbędzie się 23 czerwca na scenie przy Placu Jagiellończyka.

- W związku z licznymi pytaniami i prośbami zapraszamy do udziału również przedszkola -  mówi Aleksandra Bednarczuk, organizatorka konkursu i festynu. – Dlatego przedłużamy termin zgłoszeń i zapraszamy młodszych uczestników. Dodam, że do wygrania są bony do EMPIKu o wartości 500 złotych, 300 złotych i 200 złotych za zajęcie kolejnych miejsc.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o tradycjach słowiańskich oraz rozwijanie kreatywności scenicznej dzieci i młodzieży. Ich zadaniem jest stworzenie krótkiej formy teatralnej (trwającej maksymalnie 15 minut) o tematyce związanej z legendą o kwiecie paproci – symbolem nocy świętojańskiej, występującym w podaniach niemalże wszystkich państw świata.

- Główne obchody powitania lata zaplanowane są na dzień 23 czerwca – dodaje Aleksandra Bednarczuk. - Prezentacje konkursowe, występy grup muzycznych i tanecznych, konkursy i zabawy odbędą się na scenie przy Placu Jagiellończyka, gra miejska na Starym Mieście w Elblągu, a czytanie słowiańskich legend i ognisko na terenie Tawerny Tortuga.

Informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje Aleksandra Bednarczuk – pod nr tel. 55 611 20 59 lub mailowo: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl.

Organizatorami konkursu i festynu są Stowarzyszenie „Jantar” i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.  Zrealizowano przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera