Nagroda i wyróżnienie

Kolejni uczestnicy sekcji plastycznej CSE „Światowid” w Elblągu zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu plastycznego. Michał Dzbeński zdobył pierwsze miejsce, zaś Daria Zaborowska otrzymała wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Barwy dzieciństwa” pod hasłem „Poznaj mojego przyjaciela”. Instruktorem obojga jest Ewa Bednarska-Siwilewicz.

„Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać” – taka myśl Antoine’a de Saint-Exupery’ego przyświecała organizatorom konkursu, a zadaniem biorących w nim udział była prezentacja przyjaciela przez przedstawienie jego zainteresowań, hobby, wspólnego sposobu spędzania czasu wolnego, ulubionych potraw, miejsc i tego wszystkiego, co charakteryzuje przyjaźń. Łącznie na konkurs wpłynęło 186 prac z całej Polski, a jury podkreślało, że poziom ich wykonania był bardzo wysoki. Oceniana była samodzielność i staranność wykonania, pomysłowość oraz wyraz artystyczny. 
Michał zajął I miejsce, zaś Daria otrzymała wyróżnienie – oboje w kategorii wiekowej 11-13 lat, przy czym jury przyznawało w każdej kategorii jedno pierwsze miejsce oraz dwa wyróżnienia.
- Oboje wykonali prace w technice rysunku piórkiem na tkaninie, malowanego barwnikami do tkanin – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktorka plastyki w CSE „Światowid”. - Michał namalował przyjaciół na rowerach, a Daria grających w piłkę.
Jak podkreśla instruktorka udział w konkursach jest dla młodych artystów bardzo ważny, podobnie jak same zajęcia plastyczne.
- Podczas tworzenia prac plastycznych, które trzeba wcześniej zaplanować, by móc je „opowiedzieć”, wyobrazić sobie, dziecko jest stymulowane i znacznie lepiej się rozwija – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz. – Także prezentacja swoich możliwości, umiejętności i zdolności plastycznych na szerszym forum jest dla dzieci istotna – podwyższa samoocenę, daje radość z wytworu własnych rąk, możliwość porównania swojej pracy z innymi jest ekscytująca i stymulująca. Moi podopieczni bardzo cieszą się z każdego dyplomu, który otrzymują za udział w konkursie.

Organizatorem konkursu było Ognisko Dziecięco - Młodzieżowe „Tęcza” w Nadarzynie. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe, a nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej. 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera