Co było pierwsze kino czy dinozaury?

Jakie wynalazki poprzedziły kino? O „Prehistorii kina” będą mogli porozmawiać młodzi uczestnicy Małego DKF-u, który odbędzie się w czwartek, 28 lipca o godz. 12.00. A przy okazji obejrzeć film „Szajbus i pingwiny”. Na lipcowe spotkanie z Małym Dyskusyjnym Klubem Filmowym zaprasza Kino Światowid.

Mały DKF to projekt upowszechniający kulturę filmową, skierowany do dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa). Formuła zajęć towarzyszących seansom w regularnym repertuarze, to okazja nie tylko, by śledzić najnowsze osiągnięcia w dziedzinie filmu, ale przede wszystkim możliwość podniesienia kompetencji w zakresie wiedzy o filmie. Podczas tych spotkań dzieci mają okazję poznać takie sekrety kina, jak źródła pomysłów na film, co to jest scenariusz filmowy, montaż filmowy, jak powstaje filmowy plakat, a także by zobaczyły jak działa kino "od kuchni".

- Na najbliższym spotkaniu będziemy jak archeolodzy – mówi Aleksandra Bielska z Kina Światowid. - Odkopiemy historię kina i dowiemy się jakie wynalazki poprzedziły jego powstanie.

A po warsztatach młodzi widzowie obejrzą film „Szajbus i pingwiny” - zabawną i podnoszącą na duchu historię sympatycznego, choć kompletnie nieobliczalnego czworonoga, który ocalił przed zagładą stado pingwinów.

Mały DKF – 28 lipca godz. 12.00 Sala Kameralna Kina Światowid, cena biletu: 16 i 14 zł.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera