Wyniki konkursu na opowiadanie, spot i grę w ramach projektu Bajeczne wspomnienia z wakacji

Już są! Mamy je! To wyniki konkursów ogłoszonych przez Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu w ramach projektu "Bajeczne wspomnienia z wakacji".

Konkurs pn. „Nakręć się na czytanie”– konkurs polegał na przygotowaniu spotu zachęcającego do spędzania wakacyjnego czasu z książką w ręku zamiast przed telewizorem czy grą komputerową.

Napłynęło 15 prac,  z tego wymogi regulaminu spełniło 9 filmów.

I miejsce – Aleksandra Przybyło za spot „Autobiografia”II miejsce – Tytus Przybyło za spot „Magia książki”III miejsce -  Zuzanna Jamrozowicz za spot „Nakręć się na czytanie” 

Konkurs literacki pn. „Mój wakacyjny dzień w bohaterskim towarzystwie” – konkurs przeznaczony dla dzieci i młodzieży do lat 18 na opowiadanie, którego tłem akcji był okres wakacyjny, zaś jednymi z bohaterów byli autor opowiadania oraz wybrany bohater literacki, Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych.

Kategoria –do lat 12

Nadesłano 14 prac, z tego wymogi regulaminu spełniło 8 opowiadań.

I miejsce – Jędrzej Gliszczyński za opowiadanie pt. „Ateńska wyprawa”II miejsce – Jerzy Sukow za opowiadanie pt. „Nemeczek”III miejsce – Julia Karczewska za opowiadanie pt. „Wśród bogów Olimpu”

Kategoria  - 13 ­- 18 lat

Nadesłano 13 prac, z tego wymogi regulaminu spełniło 12 opowiadań.I miejsce – Zuzanna Biaduń za opowiadanie pt. „Wizyta”II miejsce – Edyta Maślak za opowiadanie pt. „Mój wakacyjny dzień w bohaterskim towarzystwie”III miejsce – Ewa Czapiewska pt. „Wakacje z bohaterami literackimi”

Konkurs pn. „Poczytajmy i pograjmy” – konkurs dla osób indywidualnych, polegał na opracowaniu gry planszowej z wykorzystaniem fabuły literackiej.

Nadesłano 10 prac.

I miejsce – Szymon Krzykwa za grę „Wyścig po Pierścień” II miejsce – Maksymilian Rej za grę „Pinokio” III miejsce – Aleksandra Hadryk za grę „Gra szatańska”

Przypominamy, iż nagrodą za zdobycie I miejsca był bon do księgarni EMPIK o wartości 400 zł, II miejsca – 200 zł, III miejsce – 100 zł.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, każda praca była wyjątkowa, zachęcamy do udziału w naszych pozostałych konkursach.

Konkursy przygotowane w ramach projektu pn. „Bajeczne wspomnienia z wakacji” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera