Z dziećmi o kinie...

Kino Światowid zaprasza na lipcową odsłonę Małego Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Już jutro, 28 lipca o godzinie 12.00 będzie można obejrzeć film "Szajbus i pingwiny” oraz dowiedzieć się, jakie wynalazki zapowiedziały pojawienie się kina.

Mały DKF to projekt upowszechniający kulturę filmową, skierowany do dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa). Formuła zajęć towarzyszących seansom w regularnym repertuarze, to okazja nie tylko, by śledzić najnowsze osiągnięcia w dziedzinie filmu, ale przede wszystkim możliwość podniesienia kompetencji w zakresie wiedzy o filmie.

- Drugie spotkanie poświęcone będzie prehistorii kina. Dzieci dowiedzą się jakie zjawiska poprzedziły pojawienie się kina, a także będą miały możliwość zrealizowania pierwszego filmu... bez użycia kamery – zapowiada Aleksandra Bielska z Kina Światowid. - Po lekcji obejrzymy przygodowy film "Szajbus i pingwiny".

O filmie:

Inwazja żarłocznych lisów staje się zmorą mieszkańców małego miasteczka w Południowej Australii i grozi zamknięciem głównej lokalnej atrakcji turystycznej – wyspy FairyPenguins. Pingwiny mogą stracić życie, zaś pracujący tam strażnicy – pracę. Zawzięty farmer, wspierany przez 9-letnią wnuczkę, chce za wszelką cenę  odwrócić bieg wydarzeń. Z pomocą, zupełnie nieoczekiwanie, przychodzi jego owczarek, który do tej pory specjalizował się w psotach i nie radził sobie nawet z pilnowaniem kurczaków.

Mały DKF – 28 lipca godz. 12.00 Sala Kameralna Kina Światowid, cena biletu: 16 i 14 zł.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera