Przygoda w muzeum wyróżniona

Zainspirowały go elbląskie Formy Przestrzenne, wykonał batik i … zdobył wyróżnienie w  Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Michał Dzbeński, uczestnik zajęć plastycznych w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” po raz kolejny udowodnił, że warto mieć pasję.

Michał Dzbeński już od dwóch lat tworzy prace podczas zajęć plastycznych, odbywających się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. W tym czasie zdobył już kilka pierwszych nagród oraz wyróżnień, a to już kolejne.

- Cieszy nas ono tym bardziej  że jest to konkurs międzynarodowy na który nadesłano 1800 prac – mów Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor plastyczny w CSE „Światowid”.

Konkurs zakładał, że jego uczestnicy powinni poznać zbiory określonego muzeum lub galerii. Wykonać jedną lub więcej prac z zakresu sztuk wizualnych związanych tematycznie z wybranym eksponatem lub zespołem eksponatów, oddać nastrój i atmosferę towarzyszącą zwiedzaniu ekspozycji, bądź specyfikę działalności danej instytucji.

- Pomyśleliśmy na zajęciach, że nasze miasto to swego rodzaju galeria i przestrzeń dla dzieł sztuki, a elbląskie Formy Przestrzenne to przykład na to jak sztuka może się wkomponować w krajobraz miasta – opowiada Ewa Bednarska-Siwilewicz. – Praca Michała inspirowana była formą, która jest bardzo charakterystyczna i potocznie nazywana jest „Batmanem”.

Zwycięską pracę Michała będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej w Muzeum Okręgowym w Toruniu, w Ratuszu Staromiejskim. Wystawa będzie czynna od 16 września do 11 listopada. Serdecznie gratulujemy!

Zobacz również

Zapisz się do newslettera