Nagroda w konkursie

Z dumą informujemy, że uczestniczka zajęć plastycznych w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Lucyna Poduch, zdobyła jedną z głównych nagród w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Z pędzlem przez świat” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Krzyki.

Hasło przewodnie konkursu to: „Etno-Portrety” - oblicza ludzkich kultur. Ideą konkursu jest popularyzacja kultur świata, docenienie odmienności kulturowej oraz czerpanie z ich bogactwa inspiracji do pracy twórczej. Lucyna Poduch rozwija pasję twórczą w pracowniach plastycznych CSE „Światowid” już od kilku lat, nagrodę zdobyła w kategorii dorośli, za Portret Afrykanki, wykonany na tkaninie w technice mieszanej: piórko, tusz, wosk.

Konkurs „Z pędzlem przez świat” już od lat jest jednym z elementów międzynarodowego festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia „Inspiracje Flamenco” Przenikanie Kultur. Jest to wydarzenie organizowane przez MDK Wrocław-Krzyki, którego celem jest zaprezentowanie wielu kultur mających wpływ na powstanie sztuki Flamenco. Drugim równorzędnym celem przedsięwzięcia jest współdziałanie różnych pokoleń, co wzmacnia postawy szacunku wobec różnorodności.

Serdecznie gratulujemy sukcesu.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera