Dołącz do znanych aktorów

I ty możesz spróbować sił, by zrealizować swoje marzenia. Do piątku, 31 marca 2017 roku, można składać zgłoszenia do udziału w  62. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który rozpoczął karierę wielu znanych aktorów. Etap rejonowy odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Konkurs jest podzielony na cztery kategorie i każda z nich będzie stanowiła odrębny turniej. Swoich sił będzie można spróbować w recytacji (2 utwory poetyckie i proza, maksymalnie 10 minut), poezji śpiewanej (3 utwory śpiewane i jeden recytowany, maksymalnie 10 minut), teatrze jednego aktora (spektakl w oparciu o dowolny materiał literacki, maksymalnie 30 minut) oraz „wywiedzionych ze słowa” (dowolna forma prezentacji, maksymalnie 7 minut). Ostatnia kategoria skierowana jest głównie do osób, które lubią eksperymentować i łączyć różne formy wypowiedzi, np. śpiew z mówieniem lub ruchem.

Konkurs powstał z inicjatywy Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie, a jego celem jest powrót do poezji w tych trudnych dla niej czasach oraz szerzenie języka polskiego, który z roku na rok staje się coraz bardziej płytki i ubogi. Jego laureatami w przeszłości byli znani polscy aktorzy, m.in. Janusz Gajos, Jan Englert, Magdalena Cielecka, Marek Kondrat czy Michał Żebrowski.

Eliminacje rejonowe organizowane są przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Udział wziąć mogą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe z takich miejscowości jak: Elbląg, Frombork, Tolkmicko, Młynary, Milejowo, Gronowo Elbląskie, Markusy, Rychliki, Pasłęk, Godkowo, Braniewo, Lelkowo, Płoskinia, Wilczęta, Pieniężno.

Najlepsi mogą liczyć na kwalifikację do etapu wojewódzkiego w Olsztynie, który będzie ostatnim przystankiem przed przeglądem finałowym. Uczestnicy będą oceniani przez dwie jurorki: Alicję Kochańską, absolwentkę Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, aktorkę Teatru im. Jaracza w Olsztynie oraz Elwirę Załogę z Działu Organizacji Imprez i Promocji w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca 2017 roku. Etap rejonowy rozpocznie się w poniedziałek 10 kwietnia o godzinie 12:00 w CSE „Światowid”.

Regulamin konkursu oraz karty zgłoszeń dostępne są na stronie www.swiatowid.elblag.pl w zakładce Konkursy oraz www.tkt.art.pl. Wypełnione formularze należy dostarczyć do CSE „Światowid” (pokój 38 a – I piętro), wysłać pocztą elektroniczną (email: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl), faxem  (nr 55 611 20 60) lub na adres: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Plac  Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg

Wszelkie pytania można kierować pod nr tel. 55 611 20 59 lub na adres aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl

Zobacz również

Zapisz się do newslettera