Ojczysty się liczy! 2015

W ramach projektu zorganizujemy cykl imprez poświęconych kulturze języka polskiego. Odbędą się m.in. warsztaty ortograficzne dla najmłodszych oraz warsztaty krasomówcze i dziennikarskie dla młodzieży, na których eksperci zaznajomią uczestników z podstawową wiedzą i etyką dziennikarską. Przygotujemy dyktanda, które przeprowadzone będą dla trzech poziomów edukacyjnych i dla dorosłych. Najlepsi w poszczególnych kategoriach wezmą udział w finałowym dyktandzie. Wydana zostanie publikacja dyktand tematycznie związanych z regionem.

W dniu finałowego dyktanda odbędzie się „Piknik ortograficzno-językowy”, na który zaprosimy mieszkańców miasta i okolic. W ramach spotkania przygotujemy 10 stanowisk, na każdym uczestnicy będą rozwiązywać zadania i zdobywać punkty, a wygrani otrzymają nagrody rzeczowe. Tego dnia odbędzie się debata poświęcona kulturze Internetu, mowa będzie m.in. o braku odpowiedzialności za słowo oraz niechlujstwie językowym. Do dyskusji zaprosimy dziennikarzy, nauczycieli, samorządowców i uczniów.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych” oraz z budżetu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Zapisz się do newslettera