Antoni Czyżyk ikoną regionu

Wczoraj - po raz pierwszy w historii - w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie zostały przyznane statuetki "Ikony Warmii i Mazur". To zaszczytna nagroda dla osób z naszego regionu, które mogą być wzorem dla innych. Wśród wyróżnionych znalazł się Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu.

- Wyjątkowi ludzie, których dziś nagradzamy statuetkami, to skarb naszego regionu - podkreślał Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, który razem z prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem otworzył galę oraz wręczał statuetki.

Podczas uroczystości zaprezentowany został album poświęcony laureatom. Wydawnictwo zrealizowane zostało przez Społeczną Grupę Inicjatywną i Przedsiębiorstwo Poligraficzne „Hakus”. Jak mówi Elżbieta Fabisiak, animatorka kultury i społecznik, związana z wieloma środowiskami kultury w Olsztynie i regionie Warmii i Mazur, pomysł zrodził się kilka lat temu, a ilość wysyłanych sygnałów płynących ze środowiska była tak duża, że postanowiono przystąpić do jego zrealizowania.

- Nasza idea popularyzująca wyróżniających się mieszkańców i firm Warmii i Mazur to znakomita rekomendacja potencjału społecznego naszego regionu, to budowanie argumentów dla młodzieży jak można osiągać sukcesy w lokalnej społeczności – mówi Elżbieta Fabisiak. - To może być też przykład ukazania autorytetów, ludzi i firm znanych na świecie, w Europie, w Polsce. Promują nasz region, są nagradzani i wyróżniani w wielu dziedzinach życia.

Publikacja prezentuje także sylwetkę Antoniego Czyżyka. Warto dodać, że jest to jedyny elblążanin wyróżniony w wydawnictwie.

Wieczór zwieńczył program artystyczny z gościem specjalnym Leszkiem Możdżerem.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera