Wystawa „Odnalezione korzenie”

Współcześni elblążanie otrzymali w dziedzictwie wielokulturową tradycję, ale też problem z identyfikacją swojej tożsamości i trudności w postrzeganiu miasta, w którym żyją, jako ich własnego. Zmienić to ma projekt „Łączymy historie”.

Projekt rozpoczął się warsztatami genealogicznymi, podczas których uczestnicy dowiedzieli się, gdzie i w jaki sposób poszukiwać swoich przodków, a kolejnym etapem było tworzenie drzew genealogicznych i albumów rodzinnych. Teraz CSE „Światowid” zaprasza mieszkańców Elbląga do współtworzenia wystawy „Odnalezione korzenie”, która będzie podsumowaniem tego zadania dofinansowanego z Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

- "Łączymy historie" stały się okazją do poznawania zarówno losów swoich rodzin, jak i do zgłębiania historii miasta, co miało spowodować, że nawiązane zostaną więzi między mieszkańcami – mówią organizatorzy. - Wykonane przez uczestników warsztatów prace zobaczyć będzie można na wystawie „Odnalezione korzenie”, której wernisaż odbędzie się w kwietniu.

„Światowid” zaprasza wszystkich, którzy chcieliby podczas wystawy pokazać drzewa genealogiczne swoich rodzin, do jej współtworzenia. Prace można przynosić do pokoju 38 (I piętro CSE „Światowid” ), do 6 kwietnia. Materiały będą digitalizowane i przygotowane do ekspozycji.

- Wszystkich elblążan zapraszamy na wernisaż, który planujemy 26 kwietnia o godz. 17.00 – zachęcają organizatorzy. – Wystawie towarzyszyć będzie happening plastyczny skierowany do młodszych uczestników przedsięwzięcia pt. „Najdłuższa ulica w Elblągu”.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera