Weekend pełen artystycznych doznań

Do niedzieli 27 lutego można zgłaszać się do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”, który odbędzie się 19 i 20 marca br. Festiwal skierowany jest do pasjonatów języka ojczystego. Czekamy na uczestników w dwóch kategoriach: recytatorzy i wykonawcy piosenki poetyckiej.

Muzyczna uczta

To, co dobre, powinno trwać! Dlatego zapraszamy do udziału w 24. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”! Tym, co wyróżni tegoroczny festiwal, będzie koncert laureatów połączony z występem wybitnego artysty. Takim z pewnością jest Michał Bajor. Artysta postanowił przemieszać swoje muzyczno włosko-francuskie fascynacje, które w większości pierwszy raz nagrał na płycie i zbudował z nich koncert. To bardzo zróżnicowany recital, od przejmującej „Je suis malade” Dalidy, przez kolorowe „Couleur cafe” Gainsburga, czy roztańczone „Quando, quando”, aż po dramatyczny „Hymn miłości” Edith Piaf. Piosenki w świetnych i nowych tłumaczeniach Rafała Dziwisza, ale i utwory z oryginalnymi tekstami włosko-francuskimi. W stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego i z udziałem wspaniałych muzyków.

Festiwal – pierwszy krok do kariery

Wszystkich miłośników recytacji i piosenki poetyckiej zapraszamy do udziału
w muzycznej przygodzie.

Mam nadzieję, że będzie to niezwykle inspirująca lekcja poszukiwania, odkrywania
i spotkania ze słowem
– mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Celem naszego Festiwalu jest odkrycie i nagrodzenie artystów, dla których wybitny tekst, adekwatna muzyka są istotne w dziele tworzenia oraz prezentacji utworów – dodaje Antoni Czyżyk.

Prezentacje konkursowe Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?" w kategorii recytacja rozpoczną się w sobotę, 19 marca, od godziny 10:00 i potrwają do godziny 15:00, natomiast od godziny 17:00 do 20:00 prezentować się będą wykonawcy piosenki poetyckiej.

Recytacja jest rodzajem interpretacji artystycznej, w której słowo stanowi element podstawowy.
Recytacja jest sztuką żywego słowa. Oznacza to, że głównym obszarem poszukiwań interpretacyjnych recytatora winna być praca nad słowem i tylko tutaj leży szansa wzbogacenia interpretacji – zaznaczają organizatorzy. Recytatorzy szukają środków interpretacyjnych, koncentrując się w pracy nad samym słowem, nad techniką słowa, nad instrumentem mowy, nad opanowaniem i rozwijaniem środków wyrazu artystycznego – dodają.

Piosenka poetycka zaś od wielu lat przyciąga kolejne pokolenia słuchaczy. Trudno nie dostrzec wartości utworów muzycznych tego gatunku. Doskonałe teksty literackie współgrają tu z harmonijną melodią, która niesie słowa i podkreśla emocjonalność przekazu – kończą organizatorzy.

Więcej informacji o Festiwalu, a w szczególności karty zgłoszeniowe oraz regulamin można znaleźć poniżej (załączone w plikach pdf). Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu lub mailowo aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl lub telefonicznie 55 611 20 59.

Pliki do pobrania

Wideo

  • Kochanie Reklama 2022.mp4

Zobacz również

Zapisz się do newslettera